Българският тенисист Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на турнира на твърди кортове в Доха (Катар), който е с минималния  награден фонд 15 хиляди долара.

Гергана Топалова: Пожелавам си да съм здрава и всички заедно да работим за по-добри резултати

Талантливата бългрка изпраща успешна 2018 година

Александър се справи с №8 в схемата Мик Лексюр (Франция) с 6-2, 7-6 (2) за 99 минути игра.

Българинът взе лесно първата част. Във втората той отстъпваше с 3-5, но успя да пробие и да изравни. В тайбрека Лазаров беше убедителен, спечелвайки го на 2.

С този си успех Алекс добави 2 точки в актива си за ранглистата на ATP. За място на полуфиналите той ще играе срещне №2 Аслан Карацев (Русия).

Миналата седмица Лазаров игра на полуфинал в предишния турнир в Доха. На четвъртфинала той победи точно Карацев в тричасов мач.