Българите Александър Лазаров и Симон Антъни Иванов се класираха на полуфиналите на сингъл на турнира на червени кортове за мъже от ITF в София. Надпреварата с награден фонд от 15 хиляди долара се провежда на кортовете на ТК "Диана".

Поставеният под номер 1 в схемата Александър Лазаров победи Хуан Игнасио Галарса (Аржентина) с 6:3, 6:2 за 88 минути игра. Националът на България изостана с 0:3 в началото на мача, но спечели следващите осем гейма. Така той завърши първата част с 6:3 и поведе във втората с 2:0. Лазаров постигна още един пробив и затвори мача с 6:2. За място на финала той ще играе срещу Люка Боке от Франция.

Седмият поставен Симон Антъни Иванов се наложи с 6:2, 6:3 над друг българин Леонид Шейнгезихт. Срещата продължи 74 минути.

Иванов спечели първите пет гейма в мача и затвори първата част с 6:2. Във втория сет той взе три поредни гейма от 3:3 до 6:3. На полуфиналите Иванов ще играе срещу Влад Данчу от Румъния.

Поставените под номер 2 Габриел Донев и Симон Антъни Иванов пък се класираха за финалната среща на двойки. Българите победиха с 6:3, 3:6, 10:3 третите в схемата Берк Илкел и Мерт Йоздемир (Турция),

Никола Колячев и Васил Димитров загубиха в другия полуфинал с 2:6, 0:6 от водачите в схемата Хуан Игнасио Галарса (Аржентина) и Томаш Пухеш (Чехия).