Александър Донски се класира за финала на тенис турнира в Йоханесбург. Надпреварата в Южна Африка е с награден фонд от 15 хиляди долара.

В полуфиналите Донски победи австриеца Давид Пихлер с 6:3, 6:7(4), 6:4 и в неделя ще има възможност да спечели първата си титла по единично при мъжете.

Полуфиналът продължи 2 часа и 20 минути, но можеше да бъде и доста по-кратък, ако Донски не бе загубил за подаването си за пръв и единствен път, точно когато сервираше за мача при 5:4 във втория сет. Все пак в третия 21-годишният българин се реваншира, пробивайки сервиса на австриеца в последния гейм.

Стефан Цветков беше избран за член на Борда на директорите на Международната тенис федерация

Заедно с него в Борда на директорите са избрани още 13 души

По-късно днес Донски и Пихлер заедно ще се изправят срещу зимбабвийците Бенджамин Лок и Кортни Джон Лок във финала на турнира по двойки.