Младият български тенисист Адриан Андреев продължава с великолепното си представяне в Анталия. Днес той се класира за финала на ежеседмичния турнир, който се провежда в турския град. Надпреварата е с минималния награден фонд от 15 хиляди долара.

Андреев победи на полуфинала квалификанта Алекс Марти Пухолрас (Испания) със 7:5, 6:2 и утре ще играе за титлата с украинеца Александър Шевченко, №558 в света.

Андреев и Пухолрас играха гейм за гейм до 4-4 в първия сет, след което българинът спечели два поредни пробива и загуби веднъж на собствено подаване. Така той затвори първия сет със 7-5, а във втория записа пробиви в третия и седмия гейм за 6-2. Българинът затвори мача за 1 час и 41 минути.

Шевченко имаше също двусетов мач. Той се наложи над представителя на Узбекистан Сергей Фомин с 6-4, 6-3.