Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова претърпя тежко поражение на турнира в зала в Катовице. В двубой от втори кръг, пловдивчанката отстъпи с 2:6, 1:6 пред Шахар Пеер, която към днешна дата е №90 в ранглистата на WTA. Двубоят между двете продължи малко повече от час, а Пеер записа 5-и успех от 8 двубоя срещу Цвети.

Интригата в мача почти нямаше, като в един момент Шахар Пеер влезе в серия от 7 последователни гейма - от 2:2 в първия сет, до 3:0 във втория!

Благодарение на победата Шахар Пеер достигна до четвъртфинал на WTA International турнира в Катовице, където ще срещне победителката от мача Камила Джорджи - Роберта Винчи.

Въпреки загубата, Цвети спечели 30 точки за ранглистата, както и чек за малко над $3000.