Световният номер 1 Анди Мъри приключи груповата фаза на Финалите на световния тур с 3 успеха, след като победи Стан Вавринка с 6-4, 6-2 в последния си двубой от група "Джон Макенроу".

Британецът имаше нужда да спечели един сет в днешния двубой, за да си осигури класиране на полуфиналите, но показа страхотна форма и проби 4 пъти съперника си, без да изгуби нито веднъж подаването си, за да стигне до чист успех след час и 26 минути. Този резултат реши и второто място в групата, което ще бъде заето от Кей Нишикори, независимо от изхода на мача му с Марин Чилич по-късно днес.

Това означава, че в полуфиналите Мъри ще се изправи срещу Милош Раонич, а Новак Джокович ще премери сили с Нишикори. По този начин остава отворена и битката за първото място в световната ранглиста, като все по-възможно е за първи път в историята то да се реши от последния мач за сезона.