Ватерполистите на Испания се класираха за шести път на финал на световно първенство. В мач, игран в шестия по големина южнокорейски град Куанджу те се наложиха над шампиона от Будапеща 2017 Хърватия с 6-5 (2-1, 2-1, 2-0, 0-3). С този успех иберийците си осигуриха и квота за Олимпийските игри в Токио догодина.

Днес са четвъртфиналите на юношеското европейско по водна топка в Бургас

За титлата ще спорят най-титулуваните нации на Стария континент

Мачът мина при пълна доминация на победителите, като крайният резултат не отогваря на показаното в басейна. Испанците затвориха вратата си, а в същото време увеличаваха разликата през цялото време. В трета част те вкараха два безответни гола и поведоха убедително за мча между равностойни отбори с 6-2. В последните осем минути те играха само за време и допуснаха пети гол във вратата си 14 секунди преди сирената. В оставащото време топката беше задържана.

Снимка 435639

Вторият финалист ще бъде излъчен от срещата Унгария - Италия, започваща в 12:30 часа.

Испания има два златни медала от световните първенства през 1998 година и 2001 година. Сребърните медали са 3 от - 1191 година, 1994 година и 2009 година.

Дамите на Испания също са финалистки и страната може да направи безпрецедентен дабъл от световни първенства.