ЦСКА спечелиха първия мач за титлата от Държавното първенство по водна топка за мъже срещу Локомотив Никола Нанов и поведе с 1:0 победи. "Червените" ватерполисти се наложиха с 9:8 (1:1, 4:1, 4:3, 0:3) пред пълните трибуни на столичния басейн "Диана".

ЦСКА реши мача във втората част, като я спечели с 4:1 и поведе с 5:2 в нейния край. След третата четвърт "червените", които са шампиони от 2014 година, вече водеха с 9:5 и изглеждаше, че интригата е изчезнала. В заключителната част обаче локомотивци се вдигнаха на щурм, реализираха 3 безответни гола и изравняването на два пъти висеше на косъм. Безспорен номер 1 на мача стана вратарят на ЦСКА Боян Торосов.

Вторият финал е тази вечер, 10 декември, от 19.30 часа отново на басейн "Диана". При нов успех "червените" ще спечелят титлата, а при победа на Локомотив Никола Нанов решителният трети сблъсък ще бъде в петък, също от 19.30 часа.