Холандия и Гърция ще излъчат утре шампиона при дамите на Европейското първенство по водна топка в Барселона.

Хърватия обърна Черна гора в зрелищен 1/4-финал на Европейското по водна топка

Сърбия срази Унгария, Италия допусна само един гол срещу Русия

В първия полуфинален мач Холандия детронира шампионките от Унгария след драматичен успех с 8-7. Холандките водеха през целия мач, но преднината им беше минимална и унгарките постоянно се връщаха играта. Особено напрегнати бяха последните три минути от двубоя, когато двата отбора пропуснаха по няколко атаки.

Гърция покруси надеждите на домакините за европейска титла. Те се наложиха с 11-9 над Испания. В първата четвърт напрежението беше сковало и двата отбора и резултатът остана 1-1.

Във втората и третата части гъркините имаха превъзходство и отвориха разлика, достигнала на два пъти до четири гола. Наивната им игра можеше да доведе до обрат, но в последните минути отличната игра на вратарката им Хрисула Диамантопулу ги изведе до финала. Диамантопулу спаси 10 от 19-те удари в очертанията на вратата ѝ.

Днес са полуфиналните срещи при мъжете, а утре са срещите, които ще разпределят медалите при дамите.

Резултати от дамските полуфинали на Европейското първенство по водна топка в Барселона:
Холандия - Унгария 8-7 (2-1, 3-3, 2-1, 1-2)
Гърция - Испания 11-9 (1-1, 4-1, 4-4, 2-3)