Хърватия победи Черна гора с 9-7 в най-зрелищния четвъртфинал на 33-то Европейско първенство по водна топка, което се провежда в Барселона. Двата отбора са сред фаворитите за титлата, но равенството на черногорците с Испания в предварителната група ги противопостави на тази сравнително ранна фаза.

Яне Петков подобри световния рекорд по плуване със завързани крайници

Човекът-амфибия измина 3,380 метра в чувал в Охридското езеро

Черна гора водеше през по-голямата част от мача и диктуваше събитията във водата. Мощните удари на черногорците и отличната игра на техния вратар накараха хърватския треньор да изпадне в ярост. В края на третата част хърватите успяха да се върнат в мача и да изравнят. Те бяха по-свежи в заключителните минути и дори успяха да отворят разлика от два гола.

Хърватия ще игра на полуфинала в четвъртък с друг отбор от бивша Югославия - Сърбия, който се наложи изненадващо лесно над слабо представящите се на първенството унгарци с 8-5. Сърбите поведоха в началото на втората част с 5-0 и след това поддържаха разликата до края.

В другия полуфинал Италия ще играе с домакина Испания. Италия срази Русия с 11-1. Скуадра Адзура показа, че има най-добрата защита и за малко да запази вратата си суха срещу бившата световна сила Русия.

Домакините от Испания пречупиха Гърция в третата част, когато увеличиха резултата от 4-3 до 9-3. Голяма заслуга за успеха им има френетичната публика, изпълнила трибуните на басейна "Бернат Пикорнел".