Гърция е първият четвъртфиналист на световното първенство по водна топка, което се провежда в унгарската столица Будапеща. "Елините" не бяха фаворити в мача си с Черна гора, но постигнаха убедителна победа с 12-7.

Дамите на Австралия спечелиха важна победа срещу Русия в Будапеща

Унгарките доставиха удоволствие на публиката с много голове

Мачът започна с много слабо резултатна първа част завършила 1-0 за победителите. Головата немощ на черногорци продължи и почивката дойде при резултат 6-2 за Гъция.

Преднината на южните ни съседи достихна до 10-3 след трета част и те трябваше само да затворят мача. Това направи загубата на Черна гора само по почетна.

Във втория четвъртфинал големия фаворит за титлата Сърбия води срещу Австралия с 4-1.

След 21:30 часа са останалите два мача: Унгария - Русия и шоуто между Хърватия и Италия.