Екатерина Аврамова направи национален рекорд на 100 метра гръб на държавното първенство по плуване в малък басейн на Спортната палата в София.

Аврамова записа време 1:00,95 минута и подобри постижението на Мария Кочева - 1:02,46 минута от 1992 година. Това е трети рекорд за Екатерина Аврамова на шампионата, след като преди това тя подобри постиженията на страната на 50 и 200 метра гръб.

Ветеранът Георги Палазов спечели поредния си златен медал на 100 метра бътерфлай, финиширайки за 55,78 секунди.

Младите надежди на българското плуване - Александър Николов и Динко Гешев също спечелиха златни отличия в днешния ден от шампионата. Николов триумфира на 50 метра свободен стил с 23,57 секунди, а Гешев спечели и на 200 бруст с 2:17,05.

Националният селекционер Веселин Суров изрази задоволство от постигнатите резултати на първенството на Спортната палата.

"Има ядро от 10-12 състезатели, които вдигнаха нивото на българското плуване и постигнаха прилични резултати. Надявам се лятото да повишим още постиженията", каза Веселин Суров.

На 10 април на българските плувци предстои участие на силен турнир в Солун на 50-метров басейн.