На Олимпийския стадион в Баку официално бяха закрити  Първите европейски игри. България завърши на 27-мо място в общото класиране по медали, а честта да носи българското знаме имаше златната медалистка Стефани Стоева.

Първите в историята игри на европейската общност се проведоха в последните 16 дни в столицата на Азербайджан, като българските спортисти завоюваха общо 10 медала. Най-големият успех дойде от сестрите Габриела и Стефани Стоеви, които спечелиха титлата в турнира по бадминтон на двойки.

Силно се представи и мъжкият национален отбор по волейбол, който спечели сребърен медал, като същото отличие ни донесе още борбата, самбото и стрелбата. Пет бяха бронзовите отличия за България. Победител в класирането по медали стана Русия, а Азербайджан и Великобритания допълниха тройката.