Ръгбистите на Южна Африка отбелязаха седем есета срещу Италия и спечелиха с 49-3 мача си от Световното първенство, провеждащо се в Япония.

Национал по ръгби излиза срещу професионален ММА състезател на галата в Перник

TWINS 14: Национал по ръгби излиза срещу професионален ММА състезател на галата в Перник

Пореден мач за Туан Нгуен, дебют за Веселин Пейчев

Хендър Полард добави по две точки за есетата на Чеслин Колб и Монгени Мбонами и вкара фаул за 17-3, резултат при който завърши първото полувреме.

Лукханио Ам, Маказоле Мапимпи, РГ Сниман и Малкълм Маркс добавиха есета след почивката, осигурявайки бонус точка за победителите. Мачът на практика приключи в началото на второто полувреме, когато италианецът Андреа Ловоти беше изгонен за група игра.

Снимка 446238

Това беше четвъртият червен картон в настоящия турнир. Преди четири години имаше само едно изгонване през цялата надпревара.

Двукратният световн шампион Южна Африка трябва да победи Канада във вторник за да си осигури място на четвъртфинал. Италия ще играе с фаворита за титлата Нова Зеландия на 12 октомври, събота. "Ол Блекс" имат още един мач с Намибия, където ще гонят разгромна победа.