Бъки за трети път донесе  в Габрово купа България по хандбал при дамите. В красив финал габровки победиха с 31:23 своите достойни противнички от Свиленград.

На полувремето домакините водеха с 15:14. Дълго време, през втората част мача, вървеше гол за гол. "Амазонките на юга" дори успяха да изравнят за 19:19. В тази част на двубоя съдиите отсъдиха редица седем метрови хвърляния предимно в полза на Бъки.

В последните минути вратарката на габровки направи няколко невероятни спасявания, с които отчая свиленградчанки. Част от тези спасявания бяха основа за бързи контраатаки, с които победителките пречупиха съперничките си. Накрая имаше само един отбор на терена, Бъки. Номер 14 от победителките, неизстощимата Лора Сарандева, отбеляза 15 гола. За Свиленград най-резултатна беше голмайсторката на турнира Стефка Агова с 11 гола.

Индвидуални награди купа България
Най добър вратар: Гергана Александрова (Свиленград-ПУ)
Най-полезен играч: Десислава Кръстева (Етър'64)
Най-добрър защитник: Лора Сарандева (Бъки)
Голмайстор: Стефка Агова (Свиленград-ПУ) 30 гола

В двубоя за бронзовите медали Етър надигра Шумен'98 с 26:22. Третото място е малка утеха за досегашните носителки на купата.

Всички резултати от турнира за купа България сезон 2015-2016

Финална четворка играна в зала Орловец, Габрово
Мачдатачаспобедителрезултзагубил
ФиналНед 27.03.1614:00Бъку Габрово31-23Свиленград-ПУ15-14
3-4Нед 27.03.1612:00Етър'64 В. Търново26-22Шумен'98
1/2Съб 26.03.1617:00Свиленград-ПУ43-43Етър'64 В. Търново
7м удари: 2-1. 2 прод по 10 минути. 60м: 34-34. 70м 39-39.

20.0214:00ПанагюрищеПанагюрище20-34Етър'64 В. Търново8-17

Купата за трети път е в Габрово. През 1993 носител беше Габрово, а през 2013 Бъки Габрово.

Състав на Бъки: Ива Георгиева, Силвия Атанасова, Боговеста Йосифова, Йоана Костова, Рени Еремиева, Ралица Тонева, Габриела Георгиева, Лора Сарандева, Милица Колева, Мадлен Тодорова, Емилия Самуилова, Моника Георгиева, Виктория Христова, Милена Великова, Лидия Ковачева и Надежда Димитрова.