Детелин Далаклиев (категория до 54 килограма), Спас Генов (до 69 кг) и Кубрат Пулев (над 91 кг) се класираха за полуфиналите на продължаващото в Пловдив 36-то Европейско първенство по бокс за аматьори в Пловдив.

На четвъртфиналите Далаклиев победи с 34:18 точки Джоузеф Мъри от Англия, с което си гарантира поне бронзов медал от шампионата.

Българският боксьор имаше пълно превъзходство през целия мач, като надигра категорично съперника си.

В спор за място на финала Далаклиев ще срещне хърватина Мирсад Ахмети, който на четвъртфиналите победи грузинеца Изориа с 32:28 точки.

Спас Генов (до 69 килограма) също си осигури най-малко бронзов медал, след като на четвъртфиналите победи сърбина Зоран Митрович с 40:21 точки.

Генов започна колебливо мача, като съперникът му взе лека преднина, но до края на първия рунд българският боксьор успя да изравни точките.

В оставащите три части Генов взе изцяло инициативата, като започна да трупа аванс.

В категория над 91 килограма Кубрат Пулев разби унгареца Чаба Куртуш и спечели с явно превъзходство във втория рунд. Капитанът на националния отбор взе първата част с 12:2 точки, а 77 секунди след началото на втората част разликата стана 20 точки - 22:2 и реферът прекрати двубоя.

За попадане на финала Пулев, известен като Кобрата, ще спори с руснака Ислам Тимурзиев.

Във вечерния сеанс Самет Хюсеинов (до 60 килограма) загуби с отказване във втория рунд от Алексей Тишченко (Русия).

В първия рунд олимпийския шампион от Атина-2004 и световен шампион от Китай през 2005 година водеше с 20:4 точки, а в началото на втория рунд 20-годишният Хюсеинов се отказа от мача.