Българинът Тодор Николов завърши на 30-о място от 36 финалисти на Световното първенство по модерен петобой в Германия.

25-годишният състезател на столичния Славия събра 5224 точки.

Николов се движеше в топ 20 след първите две дисциплини стрелба и фехтовка, но се представи по-слабо в плуването, конния спорт и в бягането, заради което се смъкна в класирането.

Другият българин Цанко Хантов отпадна в квалификациите.

Световен шампион с 5704 точки стана унгарецът Виктор Хорват. Втори завърши Илия Фролов (Русия) с 5696 точки, а трети остана Роберт Немет (Унгария) с 5692 точки.

При жените титлата заслужи Амели Казе (Франция) с общ сбор от 5600 точки, пред Лена Шьонеборн (ГЕрмания) с 5584 точки и Лаура Асадаускайте (Литва) с 5552 точки.

Медалистите при мъжете и при жените спечелиха квоти за Олимпийските игри в Пекин през 2008 година.