Младата българска сабльорка Теодора Вутова спечели бронзов медал от Европейската купа по фехтовка в Австрия. Състезателката на ЦСКА загуби драматично полуфинала си срещу белгийката Жолиен Кортен с 14-15.

Министър Кралев: Българската фехтовка постига резултати и ще получи допълнителна подкрепа от държавата

Запрян Ванчев подари на министъра сабя с автографите на Васил и Христо Етрополски

Вутова участва в турнир, конкурирайки се с повече от 190 сабльорки. Тя се наложи последователно над румънките Дениса Сербан и Мария Бадеа, американката Кеона Моя, французойката Луна Пеле и още една американка, Микаела Авакиа.

Теодора стана носител на приза Спортист на годината на ЦСКА фехтовка. Нейният отбор има два медала от Европейска купа, представител в Топ 10 на световната ранглиста, носител на Купа България и още редица златни медали от турнири за Купата и турнири от сериите "Мастърс".