Стефани Стоева единствена от българските представителки на европейското първенство по бадминтон в Казан, Русия намери място сред първите осем. Тя отстрани на осминафинала поставената под № 7 Клое Магии от Холандия с 21:15, 21:16. За влизане на полуфинала тя ще се изправи срещу водачката в схемата Каролина Марин (Испания).

Поставената под № 8 в схемата по единично Петя Неделчева отпадна на осминафинала. Тя беше отстранена от датчанката Ана Теа Мадсен за 31 минути  с 19:21, 14:21.

Поставената под № 4 Линда Зечири също отпадна на осминафинал. Тя бе победена от германката Карин Шнаазе с 10:21, 15:21. По-рано през деня тя отстрани англичанката Фонтейн Чапман с 21:7, 21:14.

В турнира на двойки Габриела и Стефани Стоеви постигнаха втора много трудна победа над украинките Наталия Войцех и Елисавета Зарка с 21:15, 20:22, 21:18 и се класираха на четвъртфинал след 53 минути игра. По-рано пред деня те отстраниха също в тригеймов мач финландките Матилда Линдхолм и Йени Нистром.

Петя Неделечева заедно с партньорката си от Шотландия Имоджен Банкиър също се класира на четвъртфинала след победа с 21:13, 21:13 над французойките Одри Фонтен и Емили Лефел.

При мъжете Благовест Кисьов отпадна във втория кръг след загуба от Пабло Абиан (Испания) с 14:21, 18:21 за 30 минути.