Tрикратните европейски шампионки Габриела Стоева и Стефани Стоева отпаднаха във втория кръг на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "World Tour Super 1000" в Джакарта (Индонезия) с награден фонд 1.2 милиона долара.

Кой ще бъде министър на спорта? Ето какво сподели Радостин Василев

Важни думи

Българките, които са поставени под номер 8 в схемата, загубиха в оспорван мач от На Юн Джон и Джон Ким (Република Корея) с 21:18, 12:21, 15:21 за 63 минути.

Сестрите направиха силна серия в края по пътя си към успеха в първия гейм, но корейките спечелиха втората част с 21:12 и изравниха. В решителния трети гейм Джон и Ким взеха аванс с 16:11 и с 18:12, след което до края удържаха преднината си и стигнаха до крайния успех.

Турнето на Габриела Стоева и Стефани Стоева в Азия продължава с два турнира в Малайзия от 28 юни-3 юли и от 5-10 юли.