Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за четвъртфиналите на двойки жени на турнира по бадминтон от сериите "BWF Tour Super 100" в Орлеан (Франция) с награден фонд 90 хиляди долара.

Поставените под номер 1 в схемата българки победиха квалификантките Го Пей Ки и Яп Лин от Малайзия с 21:17, 21:17 за 33 минути.

Сестри Стоеви с първа титла от сериите "World Tour Super 300"

Спечелиха надпреварата в Базел

Сестрите изоставаха с 12:16 в първия гейм, но със серия от 8:0 направиха обрат. Във втората част след 9:9 те имаха аванс в резултата, а след 18:17 взеха три поредни разигравания и стигнаха до крайния успех.

В спор за място на полуфиналите утре Габриела Стоева и Стефани Стоева ще играят срещу канадките Жозефин У и Катрин Чой.

Мария Мицова изигра страхотен мач, но отпадна във втория кръг на сингъл. Българката загуби драматично от четвъртата поставена Ирис Ван (САЩ) с 14:21, 21:15, 19:21 за 54 минути.

Мицова имаше преднина от 18:16 в третия гейм, но след силна серия в края Ван затвори мача.