Български финал ще има при жените на Откритото първенство на България по бадминтон, което се провежда в столичната зала "София".

В единия полуфинал първата ни ракета и №1 в схемата Петя Неделчева се наложи с 2:0 гейма над рускинята Олга Голованова.

В другия, втората в схемата Линда Зечири победи също с 2:0 (21:18, 21:16) националката Дияна Димова.

Неделчева надделя по-рано днес над словенката Уршка Силвестър с 2:0 (21:6, 21:10) гейма по пътя към четвъртата си титла от този турнир.

Също в четвъртфинален мач 19-годишната левичарка Зечири се наложи над рускинята Татяна Бибик също с 2:0 след 36 минути игра.

В изцяло български полуфинал националката Дияна Димова надделя много трудно с 2:1 (15:21, 21:14, 21:14) гейма над участничката на 4 олимпиади Нели Ботева.

Атанаска Спасова пък отстъпи на Олга Голованова от Русия с 0:2.

При мъжете последните ни двама представители Стилян Макарски и Радослав Симеонов отпаднаха на осминафиналите.

В датския полуфинал Михаел Кристенсен победи Каспер Ипсен с 2:0, а в и руския Сергей Ивльов се наложи над Андрей Ашмарин с 2:1 гейма.