Министърът на младежта и спорта Андрей Кузманов изпрати поздравителни адреси до Емил Нейков и Лазар Пенев.

Двамата триумфираха в своите дисциплини на Европейския шампионат по гребане за младежи до 23 години в Крушвице, Полша.

Нейков спечели титлата на скиф по безапелационен начин. Той финишира с време 6:52.23 мин., като изпревари с повече от 2 секунди своите конкуренти.

"Приемете искрените ми поздравления за европейската титла, която спечелихте и по този начин продължавате семейната традиция да носите медали за България от големи първенства. Този успех е плод както на Вашата усилена подготовка, така и на мъдрите съвети, които получавате от Вашия треньор Румяна Нейкова.

Благодаря Ви, че за пореден път защитихте достойно името на България, както направихте и на Световното първенство за младежи до 23 години по-рано през годината.

Пожелавам Ви да постигнете всяка своя цел и да продължите да радвате българската спортна общественост", написа министър Андрей Кузманов до златния медалист.