Спортният министър Красен Кралев e разочарован от съдиите, които отсъдиха победа за Габриел Ескобар срещу Даниел Асенов, лишавайки българина от защита на европейската му титла.

Министърът използва социалните мрежи, за да похвали българските спортисти в Минск и да изрази недоволството си от боксовите съдии.

"Боксьорите донесоха втората титла и още едно сребро за България от Европейските игри в Минск! България има в актива си 17 отличия - 2 златни, 7 сребърни и 8 бронзови. След титлата на Мария Оряшкова в самбото Станимира Петрова добави нов златен медал към актива на нашата страна. Нашата състезателка стана шампионка в категория до 57 кг, побеждавайки във финала ирландката Михаела Уолш с 4:1. Така 28-годишната боксьорка от Асеновград добави нова перла в короната си след световната и двете си европейски титли. Браво, Стани!

В мъжкия турнир, който е със статут на европейско първенство, Даниел Асенов остана със среброто в категория до 52 кг, след като отстъпи на испанеца Даниел Ескобар с 1:4 съдийски гласа в много оспорван сблъсък. Тайсъна от Кукорево, който има 2 европейски титли при мъжете и общо 6 в неговата кариера, не успя да защити златото си от шампионата на Стария континент през 2017. Личното ми мнение е, че съдиите, ръководени от престъпната клика управляваща АИБА, ощетиха жестоко българския боксьор. За облекчение на всички, МОК суспендира лиценза на АИБА и квалификациите за Токио, както и самия олимпийски турнир, ще бъдат адмистрирни от олимпийската централа.

Браво на българските боксьори, които спечелиха за България пълен комплект медали - злато на Станимира Петрова, сребро на Даниел Асенов и бронз на Габриела Димитрова.

Преди последния ден на Европейските игри в Минск България има в актива си 17 отличия - 2 златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Това е със 7 повече, отколкото преди 4 години на Игрите в Баку, когато нашите спортисти спечелиха 10 медала - 1 златен, 4 сребърни и 5 бронзови.

Утре Ивет Горанова стартира в турнира по карате в категория до 55 кг "Кумите". Успех, Ивет! Вярвам, че имаш сили да се пребориш за още едно отличие след бронзовите медали от световното и европейското първенство", написа Кралев във "Фейсбук".