С гол с глава на Кадейша Бушанън в последната минута на първото полувреме Канада победи Камерун в първия мач от група "Е" на дамското Световно първенство по футбол.

Мачът в Монпелие не предложи много емоции за любителите на дамския вариант на играта. "Кленовите листа" трябваше през цялото второ полувреме да удържат атаките на физически здравите камерунки. Американките имаха две хубави възможности за увеличаване на резултата.

Италия обърна Австралия на дамския футболен Мондиал

Барбара Бонансеа вкара победния гол дълбоко в добавеното време

Днес от 16:00 часа в Льо Авр Холандия и Нова Зеландия ще изиграят втория двубой в група "Е".

В двубой от група "D" повече от 25 хиляди зрители на митичния "Парк дьо Пренс" станаха свидетели нулево равенство между шампионките от 2011 година и финалистки от 2015 година Япония и Аржентина.

Днес завършват срещите от първия кръг. В Рен от 19:00 часа играят Швеция и Чили, а 3 часа по-късно в Реймс ще дебютира световният шампион САЩ срещу Тайланд.