Сестри Габриела и Стефани Стоеви записаха загуба в първото си състезание на Игрите в Токио. Нашите момичета записаха обрат и поражение от Ким Со-йон и Конг Хи-йонг, които са номер 5 в Олимпийската схема.

За 70 минути игра българките загубиха срещата си с 1:2 гейма, въпреки, че спечелиха първата част. Те започнаха много добре и след оспорвана 23-минутна битка взеха първия гейм с 23:21. За съжаление обаче втората част бе доста по-лоша и Стоеви отстъпиха с 12:21.

Започна българското участие на Олимпийските игри

С победа

Българските успяха да окажат съпротива в последната трета част, която реално вървеше точка за точка. Корейките обаче показаха по-добра психика и успяха да затворят мача с 21:23.

Сестри Стоеви се намират в група Д на турнира по бадминтон, където са още номер 3 в света и втори поставени в схемата Чън Цин Чън и Цзя И Фан (Китай), които са световни шампионки от Глазгоу 2017. Четвъртата двойка са Йонколфан Кититаракул и Равинда Прайонджай (Тайланд).