Четирима мъже и две дами ще представляват България на световното първенство по тенис на маса, което ще се проведе в Дюселдорф (Германия) от 29-ти май до 5-ти юни.
Шампионът на България Теодор Александров, неговият подгласник Стефан Тодоров, както и Денислав Коджабашев и Петъо Кръстев ще играят при мъжете. Те ще сформират и две двойки: Кръстев - Тодоров и Коджабашев - Александров.
Мария Йовкова ще партнира на шампионката Елица Замфирова при дамите. Двете ще участват и в надпреварата на дуетите.
Коджабашев - Замфирова и Тодоров - Йовкова са двойките, които ще представляват България в смесения турнир.
В първенството ще участват рекордните 613 майстори на "пингпонга". Фаворити за всички златни медали са традиционно китайците.
Източник: LAP.bg