Истинска сензация разтресе Световното първенство по лека атлетика в Даегу. В очаквания с най-голям интерес старт при мъжете на 100 метра спринтово бягане голямата звезда Юсеин Болт бе дисквалифициран!

Ямайският лекоатлет направи фаулстарт, тръгвайки доста по-рано от съперниците си. Така, благодарение на новото правило за дисквалификация още при първия фаулстарт, Болт напусна надпреварата. Както е известно, другият най-бърз лекоатлет на планетата Асафа Пауъл е с контузия и изобщо не участва в бягането.

В отсътвието на Болт, титлата на 100 метра спечели Йохан Блейк от Ямайка с резултат от 9,92 секунди. За среброто се пребори американецът Уолтър Дикс, който спря хронометрите на 10,08 сек.

Бронзовия медал спечели 35-годишният ветеран Ким Колинс (Сейнт Китс и Невис), който водеше доста дълго време бягането, но накрая финишира трети с 10,09 сек.

Тройният европейски шампион в спринта от Барселона през миналата година Кристоф Льометр (Франция) завърши четвърти с 10,19 сек.

Самият Юсеин Болт пък дълго след старта не можеше да разбере какво се е случило. Той невярвайки хвърли фланелката си само мигове, след като осъзна гафа си и после дълго обикаляше, беснеейки край пистата.