Отборът на Матей Казийски Динамо (Москва) постигна втора победа в полуфиналната серия от шампионата по волейбол на Русия при мъжете. Този път московчани постигнаха успех срещу Факел (Нови Уренгой) с 3:1 гейма (21:25, 25:21, 25:18, 25:22), като двубоят бе значително по-оспорван от предишната среща.

Тимът на Евгени Иванов започна устремно и успя да спечели първия гейм с 25:21. През втората част обаче Динамо подобри значително играта си и спечели със същия резултат, с което изравни геймовете. Фаворитите взеха убедително и следващата част на 18 точки.

През решителния четвърти гейм Факел поведе с пет точки и имаше всички шансове да удържи мача, но в крайна сметка домакините взеха своето с 25:22 и спечелиха срещата с 3:1 гейма. Така Динамо поведе с 2:0 успеха в полуфиналната серия и е на само една победа от място във финала.

В другия полуфинален мач Локомотив (Белгород) също постигна нов успех след 3:2 над Искра (Одинцово). В мача за 5-8 място Нефтяник Башкортастанa (Уфа) на Николай Иванов победи Луч (Москва) с 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:20) и води с 2:0 успеха.