Естествено на спортния връх в това отношение си е Максим Стависки. Но особено впечатляващо е това, което направи за нас австриецът Килиан Албрехт.

Представителят на най-силната алпийска нация в света постигна това, което не бе по силите дори на Петър Попангелов. 32-годишният ас стана 13-и в слалома на световното първенство в шведския зимен курорт Оре. Самият факт, че австриец кара ски под български флаг, е знаменателен.

Отново се отсрамиха и легионерите в борбата ни. Свободнякът Анатолий Гуйдя (на снимката), който е молдовец с наш паспорт, спечели два сребърни медала на световното и европейското в категория до 60 кг.

Случи се още нещо, което граничи с куриоз – в средата на декември румънките Мария Спиреску и Кристине Спатару спечелиха за страната ни златен медал на бобслей от състезание за Европейската купа в Чезана.