Лидерът в Националната лига по футзал Черно море продължава устремения си поход към титлата. "Моряците" разгромиха с 8:0 като домакини ФК Русе. За пореден път силно игра украинецът Дима Жилчук, който се отчете пред феновете с хеттрик.

Отборът на Черно море излезе мобилизиран за мача с ФК Русе и бързо реши неговия изход. Даниел Димов откри резултата още във 2-та минута, а Жилчук направи 2:0 в 11-та. При този резултат завърши и първото полувреме.

След почивката Жилчук направи резултата класически в 22-та минута, а в следващата оформи хеттрика си. Последваха попадения на Даниел Димов (24), Николай Иванов (27), Димитър Петев (31) и Петър Радев (37). По този начин Черно море събра актив от 33 точки след 11 победи и само 1 загуба от началото на сезона.

Следващата събота "моряците" гостуват на ЦСКА от 21:00 часа в залата на НСА.

А на следващия ден от 14:00 часа на същото място е голямото дерби срещу действащия шампион Амиго Северозапад.