Както писа Топспорт още миналата седмица, Етър'64 спечели редовния сезон в хандбалното първенство при дамите. Болярките имаха лесната задача да победят отбора на Поморие, което те сториха убедително с резултат 37:19.

Малка изненада е победата на четвъртия Шумен'98 над доскорошните лидерки от Свиленград. Гостенките водеха на почивката с 11:13, но след оспорвано второ полувреме шуменки направиха пълен обрат. Така победата на Етър се оказа без значение за първото място.

Носителките на купата от Бъки (Габрово) не срещнаха съпротива от петия Поморие и се наложиха с 31:21.

В пряк двубой за шестото място Ники спорт (Сливница) се надви Панагюрище с един гол разлика 25:24. През целия мач срещата вървеше гол за гол.

Резултати, Събота: Шумен 98- Свиленград –ПУ 26:25 (11:13), Етър 64- Хасково 37:19 (21:8), Бъки- Поморие 31:21 (17:10). Неделя: Ники спорт – Панагюрище 25:24 (14:14)

В края на седмицата започват мачовете от плейофната фаза. Двойките са: Етър'64 - Шумен и Свиленград ПУ - Бъки. Играе се до две победи. Очакванията са Етър'64 да надделее над Шумен'98. В редовния сезон търновки спечелиха у дома с 38:22, но загубиха в Шумен с 19:21.

Вторият двубой е абсолютно непредвидим. В редовния сезон „Амазонките на юга" победиха на два пъти габровки с 31:25 и 25:20, но загубиха финала за купата с 23:31.

8. Хасково42012341:476-13514

При мъжете първенството беше прекъснато, заради участие на младежкия национален отбор в квалификации за европейско първенство. В Полша нашите момчета се представиха достойно, но загубиха и трите си срещи. От Италия с 25:30, от Исландия с 21:45 и от Полша с 14:43. За финалите се класираха Исландия и Полша.