Атанас Голомеев спечели първото място в международния голф турнир за аматьори  "Volvo Masters Amateur".

Близо 50 любители на елитния спорт се събраха на голф игрището в с. Равно поле, за да премерят сили и да се борят за първото място.

След оспорвана надпревара Атанас Голомеев завърши с най-добър резултат от 84 точки. Така той ще участва на големия финал на "Volvo Masters Amateur", който тази година ще се проведе на 25 октомври 2006 г. в Андалусия, Испания.

Това е първото голямо отличие, което победителят получава в областта на голфа. Той обаче е една от легендите на българския баскетбол.

В над 20-годишната му състезателна кариера е носител на множество международни признания, като 17 години е бил лидер на националния ни тим по баскетбол.

На второ място, само с три точки по-малко – 81, се класира Венцислав Стоилов. Третата награда отиде при Калина Маркова с резултат от 79 точки.