Българският ансамбъл при жените по художествена гимнастика остана извън челната тройка след първото изиграване на турнира от Световната купа, който се провежда в Потримао (Португалия). Момичетата на Илиана Раева заеха пето място във временното класиране. За съчетанието си с пет обръча Владислава Танчева, Галина Танчева, Кристина Рангелова, Стела Султанова, Боряна Йорданова и Михаела Маевска получиха оценка от 23.300 точки.

Първата позиция бе отредена за ансамбъла на Беларус (26.800). На второ място към момента е съставът на Испания (24.650), следван от Русия (24.400) и Израел (23.375). Челната шестица допълва ансамбълът на Германия (23.075).

На изключително силния турнир в Португалия участват всички големи сили в този спорт.

Надпреварата за ансамбъла при жените продължава утре, като тогава ще се изиграят съчетанията с две въжета и три ленти. След тези композиции ще бъдат определени осемте най-силни състава (от общо 14), които ще участват на финалите, насрочени за неделя.