Спартак (Варна) записа равенство 1:1 с Черноморец (Одеса) в първата си контрола, която се игра на "Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi" в Анталия, Турция. Точни бяха Александър Гладкий (51′) и Божидар Васев (71').

Първата по-сериозна контраатака за "соколите" бе в 20-та минута, но тя бе спряна от "черноморци". В 31" стражът на Спартак Кристиано Фигейредо изби над вратата силен удар от страна на съперника. След изпълнение на корнер Брагару от Черноморец (Одеса) отправи мощен удар към вратата на варненци, но топката нецели горния десен ъгъл.

След две минути, в 33" Салюк имаше възможност да открие резултата, но извърши фаул в атака, което осуети атаката на Черноморец.

В 39-та минута след пряк свободен удар в полза на "соколите" Лерой Микелс центира право към вратата на Черноморец (Одеса), топката бе избита в ъглов удар. След изпълнението му Родни Антуи бе на добра стрелкова позиция, но ударът мина встрани от вратата.

Две възможности за откриване на резултата имаха Черноморец (Одеса) в самия край на първата част. На два пъти в рамките на минута вратата на Фигерейдо бе под заплаха. На полувремето отборите се оттеглиха при резултат 0:0.

В началото на втората част украинският отбор оказа натиск над Спартак.

В 51-та минута падна и първия гол в тази контролна среща. Точен за 0:1 бе Александър Гладкий, който с красив удар успя да излъже защитата на "соколите", Иван Дичевски скочи, но топката влезе в мрежата.

В 59-та минута след отсъден пряк свободен удар в полза на Спартак зад топката застана Божидар Васев. Ударът му бе много неточен и премина високо над вратата на противника. В 71" Васев поправи грешката си и изравни - 1:1.

В 74-та минута се разигра поредната опасност пред варненската врата, но защитата на "соколите" успя да се намеси навреме и да спре атаката на "черноморци" непосредствено пред вратата на Дичевски.

Денис Баланюк попусна да се разпиша с глава в 80", след като бе оставен непокрит в наказателното поле.

Румен Руменов пропусна контролата поради лека травма. Следващата проверка на Спартак (Варна) е на 25.01. с друг украински отбор - ФК "Минаж".