Кандидатът за място в елита Спартак (Варна) победи Фратрия с 1:0 в контролна среща, която се игра на СК "Локомотив" в слънчевия, но ветровит и студен януарски ден край морето.

В 35-ата минута Хидает Хюсеин уцели гредата с далечен удар. Към края на първата част домакините спечелиха дузпа, която бе пропусната от Румен Руменов.

През второто полувреме бяха извършени доста смени и в двата отбора. В 55-ата минута младият Александър Йорданов, след разбъркване и точен удар по земя от точката на дузпата, отбеляза гол.

Гостите от Фратрия разчитаха предимно на контраатаки и удари от дистанция. Към средата на второто полувреме в игра влязоха и момчетата от дублиращия тим на Спартак (Варна), а до края резултатът остана непроменен.

Спартак (Варна) излиза в ескпериментален състав в първата си контрола за годината

Приятелската среща с Фратрия е утре от 14:00 часа