Спартак (Вн) регистрира 6 загуби, 3 победи и 2 равни в първенството на "А" група, равен и загуба за купата със старши треньора Атанас Атанасов, информира "Варна спорт". Той дойде след като "соколите" водени от Георги Иванов-Геша направиха 2:2 у дома с Ботев (Пд), загубиха 0:1 от Черноморец в Бургас и 0:2 от ЦСКА във Варна.

Орела тръгна с летящ старт - победа с 1:0 срещу Вихрен в Сандански. После тимът му направи 0:0 с Литекс на собствен терен. Последваха загуби в последната минута от Беласица в Петрич (1:2) и Левски във Варна (1:2).

Спартак се издъни лошо в 8-ия кръг, когато пред своя публика извъртя 0:0 с последния в класирането Видима. В следващият кръг обаче удари шлагера Пирин с 2:1 в Благоевград. След това загуби от Локомотив (Сф) във Варна - 0:1 и Славия - 0:5 в София.

Последната победа бе на 10 ноември - 1:0 срещу Берое. До края следват 3 загуби с по 0:1 - от Локомотив (Пд), Черно море и Марек. Голмайстор за "Спартак" през есенния полусезон е Иван Найденов с 3 гола.

За купата Спартак измъкна 2:2 в последната минута срещу Сливен и продължи след дузпи. В сряда отпадна от Локомотив в София след 0:1.