Барселона изпусна първото място в Примера. В мач от 25-ия кръг каталунците паднаха с 1:3 при гостуването си на Реал Сосиедад. Така отборът на Тата Мартино остава втори, на 3 точки зад лидера Реал Мадрид. Ако в неделя пък Атлетико вземе точки от своя мач, то тогава Меси и ко ще се свлекат дори на третата позиция.

Барса не започна добре в Сан Себастиан и домакините бяха отборът, който заслужаваше повече гола,Той дойде в 32-ата минута. След късо изпълнен корнер и последвало центриране, Елустондо засече топката, която рикошира и у Алекс Сонг и влетя в мрежата зад Валдес.

Сосиедад обаче нямаше много време да се радва на гола си, тъй като каталунците изравниха само 4 минути по-късно. След типична многоходава атака, Монтоя бутна топката към Меси, който с рязък удар от дъгата прати топката в долния ъгъл на вратаря за 1:1.

Изравнителното попадение обаче не пречупи волята на домакините и малко след почивката те отново излязоха напред в резултата. При чудесна контра, Карлос Вела хвърли пас към Антоан Грисман в пеналта, той се хвърли на шпагат и засече топката във вратата на Барса.

Още неотърсили се от шока, 5 минути по-късно- в 59-ата мин, гостите инкасираха още един гол. Грисман центрира отдясно, Сурутуса изскочи зад гърба на защитата, изпревари Валдес и отклони топката във вратата му.

Това сякаш дойде в повече на играчите на Барса, които така и не показаха някакво особено желание за обрат до края.В 81-ата мин. нещата можеха пък да добият направо срамен отенък, след като удар на Вела срещна гредата. И без този гол обаче Сосиедад успя да грабне трите точки и вече е само на 1 зад четвъртия Атлетик Билбао.

Реал Сосиедад - Барселона 3:1

1:0 Сонг (32'-авт)
1:1 Меси (36')
2:1 Гризман (54')
3:1 Сурутуса (59')

Реал Сосиедад: Браво, Салдуа, Микел Гонсалес, Иниго Мартинес, Хосе Анхел, Сурутуса, Елустондо, Бергара, Каналес (84 Ансотеги), Гризман (74 Прието), Вела

Барселона: Валдес, Монтоя (73 Алексис), Пике, Бартра, Адриано, Сонг (61 Фабрегас), Бускетс, Иниеста, Педро, Неймар, Меси.