Френският плеймейкър Зинедин Зидан вкара последния си гол за Реал (Мадрид). В отложен мач от последния, 38-ми кръг на Примера дивисион Реал загуби като гост на носителя на купата на УЕФА Севиля с 3:4. Зизу реализира третото попадение за Реал в 72-ата минута.

Гениалният французин обяви, че ще напусне клуба след края на сезона, година преди да изтече договора му с Реал.

Капитанът на нациналния отбор на Англия, Дейвид Бекъм с голове в 16-ата и 26-ата минута направи резултата 2:0 за гостите. Навас в 28-ата и на два пъти аржентинеца Хавиер Савиола - в 30-ата и 34-ата минута доведоха до пълен обрат в резултата.

В самия край на първата част Луиш Фабиано вкара за 4:2 за Севиля.

През втората част Реал така и не можа да стигне до обрат, като единствен Зидан успя да преодолее вратаря на домакините.

Така за седмица Севиля спечели Купата на УЕФА, и победи грандовете в Испания Барселона и Реал.

В другия отложен мач от последния кръг Осасуна надигра Валенсия с 2:1.

Саво Милошевич и Давид Лопес в началото на второто полувреме на мача дадоха аванс на Осасуна от два гола. Голмайсторът на Валенсия, Давид Виля върна едно попадение в самия край на срещата.