Съставът на Виляреал взе много ценни три точки в борбата за местата, даващи право на участие в Шампионската лига. В последния мач от 32-рия кръг от Премиера Дивисион, „жълтата подводница" се наложи като домакин с минималното 1:0 над борещия се за оцеляване Сарагоса.

Срещата започна с превес за Виляреал, като още в първите минути домакините можеха да поведат в резултата. Играта на двата тима бе изключително твърда, в резултат на което срещата завърши с 9 жълти картона, един от които превърнал се в червен.

Голът в срещата падна в 71-ата минута от дузпа чрез желания от редица европейски гранда Джузепе Роси. До края на мача, играта бе  доста накъсана от многобройни нарушения в средата на терена. В 90-ата минута Уче от състава на Сарагоса бе изгонен заради втори жълт картон.

След този мач Виляреал е на 4-ото място в Ла Лига, а съставът на Сарагоса е на 17-тата позиция, точно над чертата с изпадащите тимове.