Ренесансът в тима на Виляреал продължава с пълна сила. Момчетата на Ерненсто Валверде победиха у дома с 3:1 Валядолид и записаха третата си победа от началото на сезона в Испания.

Нилмар откри резултата още в 6-ата минута, след като засече с глава центриране от ляво. Бразилският национал бе точен и в началото на втората част, като в 47-ата минута удвои аванса на Виляреал. И този път нисичкият бразилец се разписа с глава, прехвърляйки стража на гостите Вияр. Малко по-късно Джузепе Роси направи резултата 3:0, след като се разписа с точен удар от около 10 метра. Крайното 3:1 оформи Коща в 61-ата минута.

В друг мач от 11-ия кръг Еспаньол допусна изненадваща домакинска загуба от Хетафе с 0:2. Херес и Спортинг Хихон пък не се победиха - 0:0.