Несполуките за отбора на Валенсия продължават с пълна сила. Въпреки назначението на Чезаре Прандели и мощния азиатски собственик, "прилепите" записаха поредна загуба в Примера Дивисион. Това се случи при гостуването на Севиля с 1:2, а поражението остави бившият клуб на Любо Пенев на само 2 точки от зоната на изпадащите.

Вторият пореден успех на Севиля пък качи хората на Хорхе Сампаоли до второто място във временното класиране. Те са с точка повече пред Барселона, която утре ще има тежка визита на Реал (Сосиедад).

Домакините поведоха в 53-ата минута след автогол на Есекиел Гарай. Витоло се справи със Секуейра по крилото, след което центрира остро. За нещастие на "лос че" топката се чукна в тялото на аржентинския бранител и влетя неспасяемо в мрежата на Алвеш.

Десет минути по-късно бившата надежда на Барселона - Мунир Ел Хадади успя да напомни за себе си чрез изравнително попадение. Той се възползва от перфектен пас на Кансело и с удар в далечния ъгъл не остави никакъв шанс на Рико.

Развръзката на мача дойде 15 минути преди края, когато сякаш на шега - Нико Пареха отправи един удар от границата на наказателното поле, който се настани необезпокоявано в долния ъгъл на валенсианската врата.

СЕВИЛЯ - ВАЛЕНСИЯ 2:1

1:0 Гарай -автогол (53"), 1:1 Ел Хадади (65"), 2:1 Пареха (75")

СТАДИОН: "Рамон Санчес Писхуан"

СЪДИЯ: Карлос дел Черо

СЕВИЛЯ: Рико, Пареха, Рами, Меркадо, Ескудеро, Н"Зонзи, Сарабия, Витоло, Краневитер, Васкес, Вието (резерви: Сиригу, Киотаке, Колдиеджак, Ибора, Кореа, Вен Йедер, Гансо)

ВАЛЕНСИЯ: Алвеш, Гарай, Сикуейра, Абденур, Мангала, Кансело, Суарес, Нани, Перес, Парехо, Родриго (резерви: Доменек, Сантос, Мунир, Гая, Медран, Монтоя, Санти Мина)