Атлетико (Мадрид) заличи неприятните спомени в шампионата напоследък, след като постигна втория си успех в последните 4 битки от програмата на Ла Лига.

Столичани завоюваха трите точки при визитата си на Виляреал. На "дюшекчиите" действително им се наложи да воюват за победата си и за оставането на върха, като съперникът предложи невероятен отпор и цели 16 удара към вратата на намиращия се на върха в подреждането състав.

В крайна сметка сблъсъкът бе спечелен от Атлетико с 2:0, с гол на Жоао Феликс и автогол на Алфонсо Педраса.

Снимка 520859

Източник: Twitter

Но на Диего Симеоне не му беше никак леко да вижда непрестанните атаки на съперника, които почти задължително преминаваха централната линия на терена и стигаха в близост до полето на Облак. На опитния страж се наложи да се намесва в много отделни случаи, като в някои от тях буквално поставяше тялото си на пътя на топката или на движението на съперниковите състезатели.

Снимка 520858

Автоголът на Педраса дойде след 25 минути игра и той сякаш подейства като допълнителен катализатор на домакините да се втурнат в предни позиции. До почивката обаче нови попадения не бяха отбелязани.

В 69-ата минута многоходова акция на гостите, показали изключителна сработеност помежду си, постави топката на пътя на Феликс в изгодна позиция и той не сгреши, разписвайки се за 2:0.

Диего Симеоне: Работа, работа и още работа

"Ще ни бъде трудно"

Спокойствието в редиците на Атлетико бе само временно, като акциите на опонента не спряха до последните мигове от двубоя. Нова промяна в резултата обаче нямаше.

Снимка 520857

Това означаваше, че играчите на тима от Мадрид остават на върха в класирането, с 5 точки аванс пред Барселона и мач по-малко. Виляреал запазва седмото си място и вече от също толкова мача не познава вкуса на победата.