Отборът на Севиля се нареди на втората позиция във временното класиране на испанското футболно първенство.

Съставът победи Малага с 4:1 в мач от 16-я кръг на Примера дивисион. Това бе четвърти успех за Севиля в последните пет мача на единайсеторката в Испания.

Андалуският тим вече е втори във временното класиране с 33 точки, на 4 от лидера Реал и на 2 пред Барселона, но и Реал, и Барса са с мач по-малко.

Тимът на Малага пък вече трети двубой е без победа и заема 11-ата позиция с 21 точки в актива си.

Домакините от Севиля си осигуриха победата още през първото полувреме, когато поведоха с четири гола.

Вието даде тон за головата серия с две попадения в 25-ата и 28-ата минута. Първо Стивън Н'Зонзи пусна към Вието, който реализира за 1:0 с точен удар в долния десен ъгъл на вратата на Малага. Три минути по-късно отново той, от близко разстояние, се разписа за 2:0.

Нова два бързи гола буквално изпратиха гостите в нокдаун. В 34-ата за 3:0 покачи Бен Йедер, който получи пас от Габриел Меркадо.

Витоло пък бе точен за 4:0 в 35-ата минута, оползотворявайки подаване на Вието.

Домакините останаха с човек по-малко в 61-ата минута, когато втори жълт и съответно червен картон получи Адил Рами. Скоро след това, в 64-ата минута Сандро Рамирес намали за 1:4, вкарвайки попадение за Малага след свободен удар.