Виляреал продължава с отличното си представяне в Примера Дивисион през новия сезон. В мач от петия кръг той победи като гост Малага с 1:0. Това беше четвърта победа за "подводницата" в първенството, с която тя се изравни на върха в класирането  с Реал Мадрид и Селта с по 13 точки. Успехът дойде след автогол на Фернандо Тисоне в 71-вата минута.

През първата част гостите от "Ел Мадригал" имаха по-добрите голови положения. Карлос Камени спаси андалусците в 32-ата минута след хубав пробив на принудителната резерва Матиас Нахуел Лейва. В края на първото полувреме Лео Баптищао пропусна при две изгодни ситуации.

В 71-ата минута халфът на "лос бланкиблаус" Тисоне сам заби топката в мрежата си в опит да изчисти след опасно центриране на Денис Суарес. До края съставът на Хави Грасия така и не успя да достигне до опасна близост за изравняване.