Виляреал стартира с равенство 1:1 в испанското първенство. "Жълтите", които ще срещнат Левски в Лига Европа не успяха да спечелят визитата си на Осасуна.

Гостите поведоха в 32-ата минута с гол на Санти Касорла, който преодоля Серхио и промуши топката зад гърба на вратаря Рикардо. Само 6 по-късно обаче ветеранът Валтер Пандиани изравни. До края на срещата нов гол не падна, макар че Касорла и Нилмар имаха добри възможности да донесат трите точки на Виляреал.

В друг интересен мач от кръга Атлетик (Билбао) надви трудно Еспаньол с 1:0, благодарение късния гол на Токеро.

Участникът в Шампионската лига Атлетико (Мадрид) пък напълно се провали при гостуването си на Малага. "Дюшекчиите" бяха разгромени с 0:3 след голове на Баха (33'), Ману (62') и Хави Торес (90').

Расинг Сантадндер поднесе истинско разочарование на своите фенове, губейки с 1:4 у дома от Хетафе. Рафа и на два пъти Солдадо дадоха удобна преднина на мадридчани преди почивката, а Ласен се разписа за Расинг. В 56-ата Солдадо оформи хеттрика си и сложи точка на спора.

Майорка също постигна успех. Островитяните надделяха с 2:0 над новака Херес. Леандро остави отбора си с човек по-малко в края на първата част, което бе добре дошло за тима от Балеарските острови. Само за две минути - в 57-ата и 58-ата Адурис и Туни Адровер решиха изхода на срещата. В последните минути Херес остана с 9 души, тъй като Калво получи втори жълт картон

По-късно днес са двубоите Валенсия - Севиля и  Алмерия - Валядолид.