Виляреал спечели трети пореден мач с 1:0. "Жълтата подводница" постигна минимален успех при гостуването си на Гранада. Срещата беше от 30-ия кръг на испанската Примера Дивисион.

Единственият гол отбеляза Жерард Морено в 11-ата минута. С успеха си "жълтите" закрепиха позиции в челото и дори поглеждат към топ 4. Четири точки ги делят от Атлетико Мадрид, който е с мач по-малко.

Още в третата минута Роберто Солдадо изпусна да вкара отблизо след великолепна намеса на вратаря Серхио Асенхо. В 11-ата минута Рубен Пеня изведе брилянтно Жерард Морено, който изчака топката да тупне и след това остро я насочи от въздуха с външен фалц по диагонала. Получи се зрелищен гол за 0:1.

В 33-ата Хави Онтиверос пропусна да покачиза гостите.

След почивката натискът на домакините упражниха сериозне натиск, но до изравнителен гол така и не се стигна.