Пореден уникален двубой ни представи турнира за Купата на краля в Испания. Виляреал успя да се класира за 1/4 финалите в надпреварата, след като победи с 4:2 Валенсия. Уникалното в случая е, че "прилепите" водеха като гост с комфортното 2:0 на почивката, но допуснаха феноменален обрат.

Началото на мача бе шеметно за гостите от Валенсия. Те изиграха фантистични първи минути водеха още в 5-ата минута. Евер Банега стреля прекрасно от дистанция и успя да вкара за 1:0. В следващите минути Валенсия създаде още няколко положения, но втория гол падна в 22-ата минута.

Тогава Мадуро хвърли прекрасен пас към Солдадо, който реализира за 0:2. Оттук-нататък, след като първият мач бе завършил при резултата 0:0, бяха нужни цели 3 гола на Виляреал за класиране. Домакините пробваха да вкарат поне един до почивката, но не успяха.

През втората част "жълтата подводница" направи уникален обрат. В 47-ата минута Джузепе Роси проби отлично и подаде към Касорла, който намали резултата. 2 минути по-късно Рубен бе повален в наказателното поле и самият Роси изравни резултата - 2:2.

В 63-ата минута отново Рубен се измъкна отлично очи в очи с вратаря и вкара за 3:2, резултат, при който Вилярела вече продължаваше напред. В последната 90-ата минута Роси оформи крайния резултат, а слисаните гости нямаха сили да отговорят на шока и да променят нещо в резултата.

ВИЛЯРЕАЛ - ВАЛЕНСИЯ - 4:2
0:1 Банега (5), 0:2 Солдадо (22), 1:2 Касорла (47),  2:2 Роси (49-дузпа), 3:2 Рубен (63), 4:2 Роси (90)