В първа среща от 23-ия кръг в Примера дивизион Виляреал успя да постигне победа с минималното 1:0 като гост над Мурсия и да прибави нови три точки в борбата си за участие в Шампионската лига.

Успехът дойде доста трудно като единственото попадение в срещата отбеляза мексиканският нападател на "жълтата подводница" Гилермо Франко в 90-ата минута.
По този начин Виляреал се изкачи на третото място, изпреварвайки с три точки Еспаньол, който утре е домакин на Рекреативо.

В друг мач от кръга Депортиво Ла Корунясе измъкна от зоната на изпадащите, след като завърши 1:1 у дома с Хетафе.

Марио Алварес си вкара автогол в 44-ата минута, давайки преднина на домакините, а нигериецът Уче изравни за тима на Михаел Лаудруп в 69-ата минута на двубоя.