Виляреал победи Алмерия с 2:0 в мач от 17-ия кръг на Примера дивисион. Така „жълтата подводница" запази третото си място във временното класиране, а Алмерия продължава да бъде в зоната на изпадащите.

Още от първите минути домакините наложиха своя стил на игра. В 5-ата Гонсало Родригес стреля опасно с глава, но ударът му премина над вратата на гостите. В следващите минути гостите се посъвзеха и на свой ред организираха някои добри атаки, които обаче не донесоха нужния резултат.

В 22-ата минута двете нули на светлинното табло бяха променени. Борха Валеро центрира от пряк свободен удар, а Катала се извиси над отбраната на Алмерия и с глава откри резултата.

Вторият гол за крайния успех падна в 58-ата минута. Този път точен бе архитектът на първото попадение Борха Валеро.

В края на срещата Калу Уче можеше да вкара гол за Алмерия, но силният му удар от дистанция премина на сантиметри от гредата.

В друг мач от същия кръг Майорка победи Еркулес с 3:0 като домакин. Точно за победителите бяха Лопес, Виктор и Перейра.